aktualizováno: 24.06.2024 13:36:18

KARLOVARSKÉ DRAČICE            -      HC Energie Karlovy Vary

Články
  

V Karlovarském kraji roste řada mladých hokejistek

Šestadvacet hokejistek se sešlo na celodenním kempu v KV Aréně. Během dne je čekala suchá příprava, trénink na ledě a společný relax v bazénovém centru. Po dlouhé době se v Karlovarském kraji jednalo o akci zamřenou na dívčí hokej.

„Víme, že v jednotlivých městech a klubech působí i dívky a to od přípravky, kam chodí už čtyřleté holčičky, až po například dvanáctileté slečny. Většina z nich ale v tomto věku s hokejem skončí, neboť nemají kde pokračovat,“ vysvětluje trenér pořádajících karlovarských Dračic Jaroslav Kliment.

Proto nyní všechny dívky z Karlovarského kraje dostaly šanci pokračovat právě v klubu místních Dračic, které hrají druhou nejvyšší soutěž a několikrát ji i vyhrály. „Zájem dívek a jejich rodičů byl pro nás velkým a příjemným překvapením,“ doplňuje trenér, který vedl suchou přípravu.

Na ledě byl jako hlavní trenér profesionální hokejista Vojtěch Šik, který neskrýval nervozitu, ale nakonec byl s průběhem tréninku spokojen.

„Když je něco poprvé, vždy je to složité. Nevěděli jsme, jak velké budou výkonnostní rozdíly mezi dívkami, jak si celá parta sedne a tak dále. Nakonec ale vše běželo skvěle a já jsem všechny hráčky chválil za skvěle odvedenou práci. Opravdu trénink odmakaly naplno,“ shrnul spokojeně Vojtěch Šik.

Během tréninku přišli dívky na led pozdravit i dva hráči A týmu Energie to konkrétně Jakub Flek a Jiří Kulich. Po tréninku na ledě následoval přesun do bazénového centra, kde si účastnice kempu zaplavaly a odpočinuly. „Chtěli bychom podobnou akci zopakovat. Máme totiž řadu velmi pozitivních ohlasů jak od hráček, tak i jejich rodičů. Zároveň musíme poděkovat vedení HC Energie Karlovy Vary a KV Arény, že nám vyšlo vstříc a dalo možnost tento kemp uspořádat,“ uzavřel Jaroslav Kliment.

__________________________________________

Energetičky se setkaly s dětmi z dětského domova

Energetičky se setkaly s dětmi z dětského domova

včera | Jaroslav Kubricht

V neděli 30. června proběhlo v malé hale KV Areny setkání hokejistek Energie s dětmi z dětského domova v Horním Slavkově. Malí i velcí návštěvníci zhlédli trénink Dračic v in-line hokeji, kterým si zpestřují letní přípravu, a odnesli si upomínkové předměty.

Setkání bylo naplánováno na pátou hodinu odpolední a po převlečení hráčů a hráček se mohlo začít s hraním in-line hokeje v tréninkové hale karlovarské KV Areny. Děti z dětského domova se do hry nezapojili. „Nechci, aby někdo z nich přišel k úrazu. Někteří děti si s sebou vzali brusle a zkusíme si s nimi trochu zahrát, ale nemají výstroj a bez výstroje je in-line hokej o zranění,” nechal se slyšel Jaroslav Kliment, trenér hokejistek.

Výběr HC Energie byl poskládán z hráčů a hráček z několika věkových kategorií. Na ledě se objevily nejen hráčky Dračic, ale i děti ze čtvrtých tříd či dorostenci. In-line hokej, jak bylo možno vidět, jim není cizí a děti z dětského domova z Horního Slavkova se tak měly na co koukat. „Bylo to osvěžující a velice pěkné zpestření dne. Na in-line hokej mě bavilo koukat a určitě bych se přišel podívat znovu,” řekl Martin Kuklík, který za dětský domov v Horním Slavkově převzal upomínkové předměty. Dobrý vztah k hokeji měli ale i další kamarádi Martina. „Osobně mám velice pozitivní vztah k hokeji a když je příležitost, jdu se podívat,” neskrýval nadšení Honza Šmíd. Celé setkání poté ukončilo společným fotografováním všech zúčastněných s úsměvy na tváři.

image

Během hraní jsme také vyzpovídali Jaroslava Klimenta

Trenére, jak vznikla myšlenka uspořádat toto setkání s dětmi z dětského domova?
Setkání se uskutečnilo letos poprvé a zrealizovalo se díky dobrým vztahům s lidmi z dětského domova v Horním Slavkově. Konzultoval jsem to například s mojí paní a došli jsme k názoru, že by bylo hezké pro děti něco podobného uspořádat, aby měly zážitek.

Berete to jako zpestření pro hráčky Dračic nebo hlavně pro samotné děti, které se přišly podívat?
Myslím si, že je to zážitek pro obě strany a každý si z toho něco odnese. Doufám, že jen to pozitivní.

Plánujete setkání opakovat a časem z něj udělat třeba i tradici?
Plánujeme, že se za dětmi v Horním Slavkově stavíme, abychom jim oplatili návštěvu. Pokud budou spokojené, tak určitě uděláme další setkání.

Pro dívky z Dračic je hokej koníček a zábava. Nemají smluvní povinnosti jako profesionálové z A-týmu. Musel jste je přemlouvat, aby dorazily na setkání?
Téměř všechny dívky, které neměly rodinné povinnosti nebo nejsou na dovolené, přišly a žádnou z nich jsem přemlouvat nemusel. Byly také zvědavé, jak toto setkání proběhne.

Zřejmě mají Dračice in-line hokej v programu letní přípravy, že?
In-line hokej chodíme hrát, a proto jsme setkání spojili s touto hrou. Jsou to s hokejem hodně podobné sporty, akorát je in-line hokej o něco pomalejší, kotouč je také pomalejší. O to lepší je to na zlepšení techniky. Myslím si, že hráčům i hráčkám ledního hokeje má tento sport určitě co nabídnout.

Jak silný vypadá váš tým před novou sezónou? Očekáváte přírůstky do sestavy?
Dívek hrajících lední hokej je málo, což je celkem škoda, protože i dívky v ledním hokeji se mohou prosadit. V ročníku 2005 máme například čtyři šikovné dívky a pokud je hokej neomrzí a zůstanou u něj, budeme za čtyři až pět let mít další posily. Momentálně se hledají nové tváře velice těžko.

Jaké plány máte s týmem pro nadcházející sezonu?
Rádi bychom se vyhnuli baráži a uhráli o dost lepší výsledek, než se nám podařilo sezónu předešlou. Ostatní týmy jsou ale více konkurenceschopné a takový ženský tým Slavie má obrovské zázemí. Mezi takovými týmy se hraje opravdu těžko. O to více se ale budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek. Letos se prosadilo zrušení baráže, takže musíme co nejvíce bodovat.

image

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho štěstí!

Zdroj: www.hokejkv.cz

-------------------------------------------------------- 

Jana Fričová: Do Kanady se těším, je to můj velký sen

Jana Fričová: Do Kanady se těším, je to můj velký sen

22.5.2013 | Ladislav Vácha

Do Litomyšle se o uplynulém víkendu upíraly oči široké hokejbalové veřejnosti, protože právě zde se uskutečnilo Mistrovství ČR v tomto sportu. Na východ Čech přijelo bojovat o nejcennější tuzemský pohár sedm týmů, z nichž byla nejúspěšnější Slavia. Své zastoupení ve vítězném táboře měla i Energie, protože sešívaný dres oblékla i karlovarská obránkyně Jana Fričová. Šestadvacetiletá hráčka si s červeným míčkem rozumí natolik, že figuruje v nominaci české reprezentace na červnové mistrovství světa v Kanadě. Chvíli po úspěšném finále se podělila o své dojmy v krátkém rozhovoru.

Jak se vám na Mistrovství ČR hrálo?
Hrálo se mi fajn. Představilo se tady sedm týmů, takže byla i větší konkurence. Teď už se jen budeme těšit na mistrovství světa.

Který zápas byl pro vás nejtěžší?
Určitě ten sobotní s Karvinou. Ten rozhodoval o tom, abychom postoupily do finále.

Bylo těžké motivovat se na utkání s papírově slabšími soupeři, mezi něž patřil například Písek?
První zápas s Pískem jsme měly hlavně na rozehrání, protože se takhle vždy scházíme jednou za rok a potřebovaly jsme se trošku sehrát. Písek nám k tomu tak trochu dopomohl, než jsme začaly hrát těžké zápasy s Karvinou a Litvínovem, který nás také trochu tlačil.

Jak se těšíte na mistrovství světa do Kanady?
Do Kanady se těším, je to můj velký sen. Hlavně abychom už konečně postoupily do finále a získaly cennější než bronzovou medaili.

Zdroj: www.hokejkv.cz

 

Jsme spokojení, říká o uplynulé sezoně trenér žen Jaroslav Kliment

Jsme spokojení, říká o uplynulé sezoně trenér žen Jaroslav Kliment

V lednu se ve Zlíně a Přerově konalo mistovství světa žen do 18 let. Díky němu se v Česku podařilo ženský hokej opět trochu více zviditelnit. O to se v uplynulé sezoně snažily i hráčky Energie, které vyhrály základní skupinu B, a poté neúspěšně bojovaly o postup mezi elitu. „Ukázali jsme, že můžeme hrát vyrovnaný hokej," říká přesto v našem rozhovoru jejich trenér Jaroslav Kliment.

 Energetičky se po roce opět vrátily do skupiny B, ve které se jim dařilo, když vyhrály devět z deseti zápasů. „Letos jsme hodně spokojení. Nehráli jsme elitní skupinu, a tak jsme hodně zápasů vyhrávali. Mělo to pro nás hlavně motivační přínos. Také se nám podařilo ustálit útočné řady, takže jsme měli dvě stabilní pětky, ta třetí se točila," říká na úvod trenér Jaroslav Kliment.

V nadstavbové části to už tak slavné nebylo. Energie nevyhrála v jediném utkání, přestože se někdy jednalo o těsné výsledky. Dvakrát hokejistky zápas ztratily až v samostatných nájezdech. „V nadstavbě jsme se střetli s týmy, které hrály A – skupinu, a dokázali jsme s nimi hrát vyrovnané zápasy, což byl vlastně hlavní cíl. To asi nečekaly ani naše soupeřky. Na první zápas nadstavby jsme jeli do Plzně a mysleli jsme, že si na nás smlsnou. Prohráli jsme sice 5:2, bylo to ale vyrovnané a klidně jsme mohli po dvou třetinách vést my. Bohužel jsme ale neproměnili naše šance. Pro holky to byl přínos, protože viděly, že můžou hrát i s týmy, které jsou nahoře. Dařilo se nám to až na poslední asi čtyři zápasy, které jsme prohráli rozdílem třídy," popisuje nadstavbu trenér Kliment.

Sezonu lze hodnotit jako podařenou. Základní skupinu energetičky jasně ovládly, a svými výkony se neztratily ani v nadstavbě, přestože v ní nakonec získaly jen dva body. „Tým byl pohromadě a věřil si. Hráli jsme jako kolektiv. Na týmy z A skupiny ale samozřejmě herně nemáme," hledá silné stránky svého týmu Jaroslav Kliment.

Každý tým potřebuje také nějakou vůdčí osobnost, která ho povede. Nějakou hvězdu, která bude na ledě zářit. Odpověď na to, kdo je jí v týmu Energie, je jasná. „Jednoznačně je to Petra Rohanová. Tým byl postavený na ní. Když se podíváme na statistiky, v základní části odehrála jen čtyři zápasy a dala v nich 19 gólů a měla 10 asistencí. Když v nadstavbě nenastoupila, prohráli jsme vysokým rozdílem, ale když Petra hrála, byly to vyrovnané zápasy. Bez ní bychom prohrávali jednoznačnějším rozdílem. Petra hlavně umí dát gól. A to všechno zvládá bez tréninku, protože ještě hraje tenis," chválí mladou naději, které bude v srpnu teprve sedmnáct let, její trenér.

Mezi energetičkami ale najdeme i další hráčky, které podávaly kvalitní výkony. „Na Petru se to potom nabalilo, takže bodovaly i další hráčky. Třeba Jana Fričová a Jana Pöpperlová, obě spolu hrály v útoku. A pak třeba Dominika Mokrošová nebo Eva Shildhabelová. A máme tu také mladé naděje, které hrají i za žáky. Máme na čem stavět. Ale stojí to na těch pěti hráčkách, které jsem jmenoval," říká Jaroslav Kliment.

A jak se energetičky připravují ma novou sezonu? Oproti loňsku je letní příprava skromná. „Letos je to jednoduché. O víkendu chodíme hrát hokejbal, a to je vlastně všechno. Hodně hráček je přespolních, takže letos jen ten hokejbal. Hrajeme v něm i nějaké turnaje."

V novém ročníku si Energie v elitní skupině nezahraje. Znovu se tedy dá očekávat vítězství v základní části. A snad se bude v nadstavbě dařit víc než v minulé sezoně. „Bude to těžká sezona. Letos jsme ukázali, že můžeme hrát s kvalitními týmy vyrovnaný hokej. O to těžší bude na to navázat. Nesmíme usnout na vavřínech, ale musíme ještě víc trénovat. Bez dřiny se to neobejde. Cílem je vyhrát základní skupinu, a pak odehrát dvanáct kvalitních zápasů, které nám pomůžou v dalším vývoji," popisuje své představy o další sezoně Jaroslav Kliment.

Velký úspěch letos zaznamenal český národní tým. Ženy si příští rok zahrají elitní skupinu mistrovství světa. „Ženský hokej na téhle úrovni sleduji jen, když je olympiáda nebo mistrovství. Teď u nás bylo mistrovství světa žen do 18 let, sledoval jsem to přes internet. Měl jsem tam jet na jeden seminář, ale nakonec mi to kvůli práci nevyšlo," vysvětluje na závěr trenér Jaroslav Kliment.

Zdroj: www.hokejkv.cz

 

Na turnaji v Sedlčanech skončily Dračice třetí


O víkendu 31. 3. - 1. 4. odehrály karlovarské hokejistky turnaj v Sedlčanech. Turnaje se zúčastnil kvintet ženských týmů. Karlovarská děvčata doplnila pořádající Kobra Praha, její rival Esa Praha, německý tým z Hamburku a v neposlední řadě i český výběr do 17 let. Turnaj si chtěly energetičky hlavně užít a protočit co nejvíce začátečnic a nových členek týmu. Skvělé zápasy odchytala brankařka Gabriela Sýkorová. Vítězství v turnaji si připsal mládežnický výběr děvčat do 17 let.

 

 

Výsledky Dračic na turnaji

Hamburg - Energie KV 4:3
Karlovarským hokejistkám se nepovedl vstup do zápasu, a tak výsledek na rozdíl jedné branky stáhly až v závěrečné powerplay, ve které se Západočešky trefily dokonce dvakrát!
Branky Energie: Bogliová K., Fričová J., Bauerová

ČR do 17 let - Energie KV 6:2
Mladé české naděje v utkání dobře bruslily a své starší kolegyně přehrály v poměru 6:2, když využívaly i nešťastných chyb v obraně karlovarských hokejistek.
Branky Energie: Patková 2x

Energie KV - Kobra Praha 10:1
Jako při špatném aprílovém žertíku si připadaly hokejistky pražské Kobry. Utkání začalo v devět ráno prvního dubnového dne a asistentka kapitánky Energie Jana Fričová komentovala slovy: „Soupeřky jsme přehrávaly, což je vidět i na výsledku. V tomto souboji si naše brankařka příliš nezachytala.“
Branky Energie: Bogliová K. 2x, Fričová J. 2x, Bauerová 2x, Patková 2x, Schildhablová 2x

Energie KV - Esa Praha 6:0
V posledním utkání se dlouho hrálo bez branek, když pražskému týmu skvěle chytala brankařka. Pak ale Karlovaračky své prokletí v koncovce prolomily a dalšími pěti brankami rozhodli o jasné výhře.
Branky Energie: Patková 3x, Fričová J., Schildhablová, Urbánková

Systém turnaje

Hrálo se každý s každým, 3 x 15 minut.

Konečné pořadí

1. Výběr ČR do 17 let
2. Hamburg
3. Karlovy Vary
4. Esa Praha
5. Kobra Praha

Sestava Energie

Gabriela Sýkorová - Jitka Bauerová, Jana Fričová, Kateřina Bogliová, Kateřina Patková, Kateřina Slavíková, Kateřina Zrnová, Věra Fričová, Jana Orlichová, Klára Kořánová, Sibyla Zajacova, Eva Schildhablová, Hana Bratršovská, Adéla Bratršovská, Pavla Urbánková. Trenéři : Jaroslav Klicpera a Pavel Orlich

Co bude s energetičkami dál?

Trenéři chtěli, aby si na sedlčanském turnaji zahrály ne tak vytížené hráčky v sezoně. Hlavně mladé ročníky ukázaly, že budou do budoucna velkým příslibem pro karlovarský ženský hokej. Gólmanka Gabriela Sýkorová znovu ukázala, jak důležitou částí je, a i když bude muset v letní pauze na operaci, tak tým i celá redakce hokejkv.cz doufá, že se na sezonu vrátí v dobré formě. Děvčata tímto turnajem symbolicky uzavřely sezonu. Po měsíční pauze se začne u energetiček s letní přípravou, aby byl kádr sjednocený a připravený na sezonu 2012/13. I nadále se mohou zájemkyně o hraní hokeje přijít a přihlásit se ke karlovarským hokejistkám. Držíme palce!

Zdroj : www.hokejkv.cz

 

 

 

----------------------------------------------------------

Ženy zakončily nadstavbovou skupinu prohrou s Plzní

Ženy: HC Energie Karlovy Vary - HC PROFI-CZ Plzeň 2:12 (1:4, 1:2, 0:6)
Energetičky prohrály v posledním zápase sezony celkem jednoznačně, nevyšla jim hlavně poslední třetina, ve které inkasovaly hned šestkrát. O dvě branky Energie se postaraly Jana Fričová a Jitka Bauerová (na snímku). Karlovy Vary skončily v nadstavbové skupině E na posledním místě. Skupinu vyhrála HC Plzeň 1929.
 

Podrobnosti:

 

Třetiny: 1:4, 1:2, 0:6.
Branky a nahrávky: 18. Fričová J. 32. Jitka Bauerová (Sabina Matoušková) - 1. Mannová Marcela (Zahálková Eliška, Kostincová Lenka), 2. Dvořáková Jarmila (Gregorová Martina), 5. Mannová Marcela (Kostincová Lenka), 24. Timofijová Šárka (Zahálková Eliška, Königová Kateřina), 38. Dvořáková Jarmila (Gregorová Martina), 42. Zahálková Eliška (Mannová Marcela), 46. Zahálková Eliška, 50. Zahálková Eliška, 55. Kostincová Lenka, 56. Kukačková Soňa (Gregorová Martina), 59. Gregorová Martina (Zahálková Eliška). Rozhodčí: Grech - Havelec, Maloušek. Vyloučení: 3:0. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 14. Střely na branku: 28:51. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:12.
 
Karlovy Vary: Sykorová - Hornová, Kořánová, Zajacová, Slavíková -Bauerová, Fričová J. Fričová V. - Kuklová, Orlichová, Matoušková -Bratršovská A.
 
PROFI-CZ Plzeň:

Königová - Lipková, Mannová, Sokolová, Timofijová - Dvořáková, Gregorová, Kostincová, Kourová, Kukačková, Zahálková


Třetiny: 1:4, 1:2, 0:6.
Branky a nahrávky: 18. Fričová J. 32. Jitka Bauerová (Sabina Matoušková) - 1. Mannová Marcela (Zahálková Eliška, Kostincová Lenka), 2. Dvořáková Jarmila (Gregorová Martina), 5. Mannová Marcela (Kostincová Lenka), 24. Timofijová Šárka (Zahálková Eliška, Königová Kateřina), 38. Dvořáková Jarmila (Gregorová Martina), 42. Zahálková Eliška (Mannová Marcela), 46. Zahálková Eliška, 50. Zahálková Eliška, 55. Kostincová Lenka, 56. Kukačková Soňa (Gregorová Martina), 59. Gregorová Martina (Zahálková Eliška). Rozhodčí: Grech - Havelec, Maloušek. Vyloučení: 3:0. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 14. Střely na branku: 28:51. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:12.

Třetiny: 1:4, 1:2, 0:6.
Branky a nahrávky: 18. Fričová J. 32. Jitka Bauerová (Sabina Matoušková) - 1. Mannová Marcela (Zahálková Eliška, Kostincová Lenka), 2. Dvořáková Jarmila (Gregorová Martina), 5. Mannová Marcela (Kostincová Lenka), 24. Timofijová Šárka (Zahálková Eliška, Königová Kateřina), 38. Dvořáková Jarmila (Gregorová Martina), 42. Zahálková Eliška (Mannová Marcela), 46. Zahálková Eliška, 50. Zahálková Eliška, 55. Kostincová Lenka, 56. Kukačková Soňa (Gregorová Martina), 59. Gregorová Martina (Zahálková Eliška). Rozhodčí: Grech - Havelec, Maloušek. Vyloučení: 3:0. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 14. Střely na branku: 28:51. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:12. 

Ohlasy po zápase:

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (trenéři HC Energie)
Do utkání jsme nevstoupili moc dobře, tři rychle inkasované branky nás dost poznamenaly. Ve druhé třetině jsme si vypracovali šance, ale neproměnili jsme je. Ve třetí části jsme už za rozhodnutého stavu zkoušeli power-play, ale soupeř nám dal další dva góly. Výsledkově to sice vypadá na jednoznačný zápas, ale musíme hráčky pochválit za bojovnost. Máme nějaké zraněné, takže jsme v zápase dali velký prostor i hráčkám, které mají méně zkušeností.
-----------------------------------------------------------------

 

 

 

Hokejistky Energie získaly v zápase s Plzní bod                                                                                                                                                                           Ženy: HC Energie Karlovy Vary - HC PROFI-CZ Plzeň 4:5sn (2:1, 0:3, 2:0)
                                                                                                                                                               Třetiny: 2:1, 0:3, 2:0 - 0:0.
Branky a nahrávky: 12. Rohanová Petra, 17. Rohanová Petra (Schildhabelová Eva), 53. Rohanová Petra (Fričová Jana), 59. Rohanová Petra (TS) - 15. Szelongová Beáta, 22. Dvořáková Jarmila (Gregorová Martina), 37. Lipková Stanislava (Gregorová Martina, Dvořáková Jarmila), 40. Gregorová Martina (Kostincová Lenka), rozhodující sam. nájezd Lipková Stanislava. Rozhodčí: Kostourek - Belko, Maloušek. Vyloučení: 3:6, navíc Mokrošová (KVA) 5+ do konce utkání Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 40. Střely na branku: 46:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.                                                                 Karlovy Vary: Sýkorová - Schildhabelová, Slavíková, Hornová, Mokrošová, Zajacová - Fričová J., Rohanová, Fričová V., Kuklová, Orlichová, Matoušková, Bratršovská H., Bratršovská A.                                        PROFI-CZ Plzeň: Krouparová - Lipková, Mannová, Sokolová - Dvořáková, Gregorová, Kostincová, Kourová, Kukačková, Steiningerová, Szelongová, Trsková       
                                                                                                                                             Ohlasy po zápase:

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (trenéři HC Energie):
Zápas byl vyrovnaný, ale my jsme dostali hodně nešťastné branky. Hlavně tu první a čtvrtou. Jsme rádi, že hráčky bojovaly až do konce. Odměnou nám bylo vyrovnání těsně před koncem, když Petra Rohanová proměnila trestné střílení. V nájezdech jsme dali příležitost všem hráčkám, branku jsme ale bohužel nedali. Máme první bod v tabulce, další chceme přidat v dalším zápase.

 ----------------------------------------------------

 

Hokejistky v divoké přestřelce těsně podlehly Berounu

Ženy: HC Berounské Lvice - HC Energie Karlovy Vary 8:6 (3:2, 5:1, 0:3)
 

Podrobnosti: Třetiny: 3:2, 5:1, 0:3. Branky a nahrávky: 8. Solničková Kateřina (Kadeřábková Aneta, Topolská Tereza), 17. Solničková Kateřina (Kadeřábková Aneta), 20. Kadeřábková Aneta (Janoušková Barbora), 25. Solničková Kateřina (Topolská Tereza), 25. Kadeřábková Aneta (Topolská Tereza), 32. Váchová Šárka, 36. Kadeřábková Aneta (Součková Lucie), 37. Součková Lucie (Kadeřábková Aneta, Vaňková Martina) - 16. Rohanová Petra (Pöpperlová Jana), 18. Mokrošová Dominika, 34. Pöpperlová Jana, 48. Pöpperlová Jana (Schildhabelová Eva), 55. Rohanová Petra (Pöpperlová Jana), 56. Rohanová Petra (Pöpperlová Jana). Vyloučení: 8:11. Využití: 4:2.V oslabení: 0:1. Diváci: 12. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 8:3, 8:6.

Beroun:Kutnerová (47. Seidlová) - Janoušková, Kadeřábková, Kautská, Kůrková, Solničková, Součková, Spurná, Topolská, Váchová, Vaníčková, Vaňková

Karlovy Vary:Sýkorová - Schildhabelová, Zajacová, Wadowská, Slavíková, Fričová, Pöpperlová, Rohanová, Mokrošová, Orlichová, Bratršovská H. Bratršovská A.
 

Ohlasy po zápase:

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (trenéři HC Energie):
Zápas rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli hodně vyloučených. Skoro celou třetinu jsme hráli ve čtyřech. Beroun dal pět gólů a my jen jeden. V poslední části hry jsme bojovali, ale vyrovnat se nám nepodařilo. V posledních pěti minutách jsme zkoušeli hru bez gólmana. Dali jsme gól, další jsme už ale nepřidali. Hráčky musíme pochválit za bojovnost. Myslíme, že už bychom si zasloužili nějaký bodík do tabulky. Ale těší nás, že kromě jednoho, jsou naše zápasy výsledkově vyrovnané. V minulém roce to tak nebylo. Čeká nás ale těžká práce, je před námi ještě sedm zápasů.

Zdroj: www.hokejkv.cz

 

---------------------------------

Ženy: HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

 

Energetičky v nadstavbové části stále bez bodu

 

Podrobnosti:Třetiny: 1:1, 0:2, 1:1.
Branky a nahrávky:
16. Mokrošová Dominika (Orlichová Jana), 53. Fričová Jana (Pöpperlová Jana, Fričová Věra) - 7. Bucifalová Veronika (Vylíčilová Jana, Kraftová Zdeňka), 28. Kunstová Kateřina, 38. Nárožná Andrea (Vylíčilová Jana), 58. Bucifalová Veronika. Rozhodčí: Florián - Maloušek, Hynek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 24. Střely na branku: 18:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Karlovy Vary: Sýkorová - Schildhabelová, Slavíková, Mokrošová, Hornová, Zajacová, Fričová J., Pöpperlová, Fričová V., Kuklová, Orlichová, Zrnová, Matoušková

Plzeň: Jandová - Bucifalová, Ciňková, Kraftová, Krauzová, Kunstová, Lukoviny, Nárožná, Vonková, Vylíčilová, Zavřelová


 

Ohlasy po zápase:

 

Křešimír Schildhabel a Jaroslav Kliment (trenéři HC Energie):
Zápas byl hodně vyrovnaný, stejně jako v Plzni. Soupeř měl hodně brankových přiležitostí, ale Gabina Sýkorová nás opět podržela. Bohužel, naše nedůslednost a nedůraz před brankou nás stál zbytečné branky.
---------------------------------
Hokejistky nezvládly ani druhý zápas nadstavby

HC Energie Karlovy Vary - HC Berounské Lvice 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)

Podrobnosti:Třetiny: 0:0, 2:3, 1:2.
Branky a nahrávky: 25. Fričová Jana (Mokrošová Dominika), 26. Schildhabelová Eva (Fričová Jana, Pöpperlová Jana), 50. Matoušková Sabina (Schildhabelová Eva, Zrnová Kateřina) - 21. Janoušková Barbora (Kiribuchi Nozomi), 23. Janoušková Barbora (Solničková Kateřina), 29. Kolowrat Samantha (Součková Lucie), 57.Součková Lucie (Kautská Jana), 57.Topolská Tereza (Solničková Kateřina). Rozhodčí: Kostourek - Maloušek, Sentenský. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 18. Střely na branku: 15:39. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

 

Ohlasy po zápase:

Jaroslav Kliment a Křešimír Shildhabel (trenéři HC Energie Karlovy Vary):
Musíme pochválit naší brankářku, Gábinu Sýkorovou, chytala velmi dobře, a zneškodnila několik vážných akcí Berouna. Nepovedl se nám vstup do druhé třetiny, a kvůli nedostatku důrazu před brankou jsme dostali dva góly. Dokázali jsme se ale oklepat a po několika minutách vstřelit branku. Druhou jsme přidali v přesilovce po dorážce před brankou. Soupeř stačil dát ještě před odchodem do kabin třetí branku. Už nam ubývaly síly, ale ještě jsme dokázali jeden gól přidat. Ale po čtvrtém a pátém inkasovaném gólu nás soupeř už nepustil ani k zavěrečnému tlaku. Nezbývá než soupeři pogratulovat k výhře.
Zdroj: www.hokejkv.cz
 
--------------------------------------------

Energetičky zahájily nadstavbu prohrou s Plzní

Ženy: HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Karlovarské hokejistky nezvládly první zápas nadstavbové části a podlehli indiánkám 2:5. V utkání sice vstřelily první branku, pak už ale dominovaly hráčky Plzně. Góly Energie vstřelily mladé naděje - šestnáctiletá Petra Rohanová a čtrnáctiletá Dominika Mokrošová. Assistenci si připsala Jana Fričová (na snímku), která si body připisuje pravidelně.
 

Podrobnosti: Třetiny: 2:1, 2:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 14. Nárožná Andrea, 18. Nárožná Andrea (Bucifalová Veronika), 29. Bucifalová Veronika, 33. Bucifalová Veronika (Vonková Martina), 50. Šmejkalová Markéta (Nárožná Andrea) - 13. Rohanová Petra (Schildhabelová Eva), 59. Mokrošová Dominika (Fričová Jana). Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 1:1. Nejlepší hráčky utkání: Kulhánková Pavlína - Rohanová Petra. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

 


Ohlasy po zápase:

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (Trenéři HC Energie):

Utkaní bylo hodně vyrovnané. Na ženský hokej to bylo i dost tvrdý zápas, ale hráčky se s tím vyrovnaly. Utekla nám druhá třetina, kdy soupeř dal dvě branky a my žádnou. Celý zápas jsme měli dost šancí vstřelit víc branek než jen dvě. Chybělo nám štěstí, a možná i smůla v koncovce. Hráčky to nezabalily a odměnou byl gól tří proti pěti plzeňským hráčkám. Teď je reprezentační přestávka, takže máme dost času se připravit na další utkání.

Zdroj: www.hokejkv.cz

 

--------------------------------------------------------------------------------

Energetičky po další výhře ovládly skupinu B

Ženy: HC ESA Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:11 (1:2, 2:5, 1:4)
 

Detail zápasu: Třetiny: 1:2, 2:5, 1:4.
Branky a nahrávky: 17. Svobodová (Kobyláková), 23. Kobyláková (Schoberová), 39. Kobyláková (Schoberová), 51. Svobodová (Kobyláková) - 3. Rohanová (Fričová J.), 14. Rohanová, 26. Rohanová (Fričová J.), 34. Fričová J. (Fričová V., Rohanová), 34. Kuklová (Orlichová) 39. Fričová J. (Rohanová), 40. Rohanová (Mokrošová), 48. Rohanová (Schildhabelová), 51. Šebíková (Zrnová), 55. Fričová J. (Rohanová), 59. Fričová J. (Rohanová). Vyloučení:  7:5. Střely na branku:  14:60.

Ohlasy po zápase:

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (Trenéři HC Energie):

 

 

První třetina byla z naší strany špatná. Nevím jestli to bylo tím, že jsme hráli brzy ráno, ale naše hra byla ospalá, a tak jsme byli rádi za vyhranou první třetinu. Ve druhé třetině jsme dostali brzy branku. Na to jsme hned zareagovali a upravili sestavu. A přineslo to naše branky. Ve třetí části hry jsme si pohlídali naše vedení, a přidali góly po pěkných kombinacích. První místo v silné skupině nám dává možnost zahrát si o postup do elitní skupiny "A".

Zdroj: www.hokejkv.cz

 

 

--------------------------------------------

Ženy doma rozdrtily Liberec a drží první místo

Ženy: HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 10:2 (3:1, 3:1, 4:0)
Sestava HC Energie Karlovy Vary:
Lukešová - Hornová, Schildhabelová, Wadowská, Kořánová, Bratršovská A. - Fričová J. Pöpperlová, Rohanová, Kuklová, Orlichová, Jiskrová, Matoušková, Zrnová, Šebíková, Bratršovská H.  

Detail zápasu: Třetiny: 3:1, 3:1, 4:0.
Branky a nahrávky:
2. Rohanová (Fričová J., Schildhabelová), 2. Jiskrová, 5. Matoušková(Zrnová), 28. Pöpperlová Jana (Rohanová, Fričová J.), 32. Rohanová (Pöpperlová), 39. Pöpperlová (Hornová), 42. Fričová J. (Rohanová), 46. Rohanová, 49. Rohanová, 53. Kuklová (Orlichová) - 7. Fidriková, 39. Kawková (Nedbalová). Vyloučení: 6:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 45:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 10:2.

Ohlasy po zápase:

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (trenéři HC Energie):
Začátek utkání se nám povedl. Rychlé branky nám daly klid a pohodu do další části hry. Dařila se kombinace v útočné třetině, kterou jsme poslední týden trénovali. V minulých zápasech jsme vstřelili dost branek, chtěli bychom v tomto trendu pokračovat, i když víme že to bude těžké. Teď se budeme připravovat na další náročné utkání, v Klášterci s Esou.   

-----------------------------------------------------------------

Energetičky vyhrály počtvrté v řadě

Ženy : HC Energie Karlovy Vary - HC Roudnice nad Labem 7 : 0

Sestava HC Energie Karlovy Vary: Sýkorová - Schildhabelová, Hornová, Zajacová, Mokrošová - Rohanová, Pöpperlová, Fričová J. Kuklová, Orlichová, Zrnová, Matoušková

Detail zápasu: Třetiny: 1:0, 2:0, 4:0.
Branky a nahrávky: 18. Rohanová (Hornová), 23. Rohanová (Fričová J.), 26. Fričová J. (Pöpperlová), 51. Rohanová (Schildhabelová), 54. Fričová J. (Rohanová), 58. Fričová J. (Rohanová, Pöpperlová), 60. Rohanová. Vyloučení: 5:1. Bez využití.  V oslabení: 2:0  Střely na branku: 33:27 Průběh utkání: 7:0

Ohlasy po zápase:

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (trenéři HC Energie):
Věděli jsme, že to bude velmi těžký zápas a potvrdilo se to. I když to tak podle výsledku nevypadá. Měli jsme hodně zbytečných vyloučení. Musíme ale hráčky pochválit, v oslabeních jsme neinkasovali, naopak jsme v nich dva góly vstřelily. Nesmíme zapomenout ani na výkon gólmanky, Gábi nás podržela. Podali jsme dobrý týmový výkon a zaslouženě vyhráli.

-----------------------------------------------------------------

Energetičky porazily pražskou Kobru i v odvetě

Ženy: HC Energie Karlovy Vary - Kobra Praha 15:3

Sestava HC Energie ženy: Sýkorová (32. Lukešová) - Schildhabelová, Slavíková, Wadowská, Mokrošová - Rohanová, Pöpperlová, Fričová J. Kuklová, Orlichová, Zrnová, Kořanová, Matoušková, Bratršovská H. Vodenková, Bratršovská H.

Detail zápasu: Třetiny: 4:0, 5:2, 6:1.
Branky a nahrávky: 1. Rohanová (Fričová J.), 9. Fričová J. (Pöpperlová, Schildhabelová), 11. Pöpperlová (Rohanová), 18. Fričová J. (Rohanová,Pöpperlová), 21. Rohanová, 25. Rohanová (Wadowská), 28. Rohanová, 36. Rohanová (Pöpperlová), 39. Fričová J. (Pöpperlová), 49. Pöpperlová (Mokrošová), 52. Fričová J. (Zrnová, Pöpperlová), 53. Orlichová (Mokrošová), 53. Schildhabelová, 54. Rohanová (Pöpperlová), 60. Fričová J. (Pöpperlová) - 33. Benešová, 37. Benešová, 51. Benešová (Moulíková). Vyloučení: 2:2 Využití: 2:0  V oslabení: 1:0  Střely na branku: 61:9  Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1, 8:2, 10:2, 10:3, 15:3.

Ohlasy po zápase:

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (trenéři HC Energie):
Zápas jsme rozhodli hned na začátku, za což jsme byli pochopitelně rádi. Tím pádem mohly dostat šanci i hráčky, které teprve začínají. Teď se musíme připravit na příští týden. Hostíme vedoucí tým tabulky, Roudnici a rádi bychom ji porazili.

Zdroj: www.hokejkv.cz

 

-----------------------------------------------------------------

Hokejistky Energie rozstřílely pražskou Esu

Ženy: HC Energie - HC ESA Praha 7:2

Sestava HC Energie ženy: Sýkorová - Schildhabelová, Kořánová, Wadowská, Mokrošová -Fričová J., Pöpperlová, Buerová, Kuklová, Orlichová, Hornová, Matoušková, Zrnová, Kolitschová, Bratršovská H., Bratršovská A. 

Detail zápasu: Třetiny: 1:0, 3:2, 3:0.
Branky a nahrávky: 3. Wadowská(Matoušková), 27. Fričová J. (Pöpperlová), 34. Pöpperlová (Schildhabelová,Fričová J.), 40. Pöpperlová (Fričová J.), 49. Fričová J. (Pöpperlová, Zrnová), 54. Pöpperlová (Zrnová, Schildhabelová), 57. Matoušková - 21. Kobyláková (Schoberová), 26. Schoberová (Kobyláková) Vyloučení: 5:8 Využití: 3:1  V oslabení: 1:0 Střely na branku: 52:27 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2.

Ohlasy po zápase:

 

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (Trenéři HC Energie):
Zápas jsme začali dobře, nedařilo se nám ale v koncovce. Úvod druhé třetiny jsme zaspali a soupeř otočil skóre. Tím nás ale nastartoval k lepšímu výkonu. Ještě do konce druhé části jsme dokázali strhnout vedení na naší stranu, za což musíme hráčky pochválit. Ve třetí třetině jsme pak ještě přidali nějaké góly a zaslouženě vyhráli.

------------------------------------------------------------------

Energetičky zvítězily v Liberci

Ženy: Bílí Tygři Liberec - HC Energie 0:8 

Sestava HC Energie ženy: Sýkorová - Schildhabelová, Zajacová, Mokrošová, Wadowská, Hornová- Fričová J. Pöpperlová, Bauerová, Fričová V. Orlichová, Kuklová, Matoušková, Zrnová, Šebíková

Detail zápasu: Třetiny: 0:2, 0:3, 0:3.
Branky a nahrávky:8. Fričová J. (Pöpperlová, Schildhabelová), 11. Zrnová (Orlichová, Kuklová), 30. Fričová J. (Pöpperlová), 31. Pöpperlová (Fričová J., Bauerová), 40. Fričová J. (Matoušková, Wadowská), 44. Bauerová, 46. Bauerová (Pöpperlová, Mokrošová), 53. Bauerová (Wadowská). Vyloučení: 4:4. Střely na branku: 22:61.Průběh utkání: 0:2, 0:3, 0:3

Ohlasy po zápase:


 Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (trenéři HC Energie): Musíme hráčky pochválit. Poučily se z chyb z minulého zápasu. Vstoupili jsme do utkání dobře, ale soupeř bránil a my museli útočit do plných. Dokázali jsme se však prosadit v koncovce a dát góly

Zdroj: www.hokejkv.cz

----------------------------------------------------------------------------

Karlovarské hokejistky nestačily na tým Roudnice

Ženy: HC Roudnice n. L. - HC Energie 2:1

Sestava HC Energie ženy: Lukešová - Bauerová,Zajacová,Mokrošová,Šebíková - Fričová J., Pöpperlová,Fričová V., Zrnová, Orlichvá, Kuklová, Matoušková, Kolitschová

Detail zápasu: Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0.
Branky a nahrávky: 6. Černá (Kobyláková, Beránková), 30. Kobyláková (Černá, Bartošová)- 34. Fričová J. (Fričová V. Pöpperlová)Vyloučení: 1:5 Střely na branku:44:26 Průběh utkání: 2:0, 2:1
 

Ohlasy po zápase:

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (trenéři HC Energie): Zápas jsme začali velmi špatně. Byli jsme všude pozdě a puky jsme odevzdávali hráčkám Roudnice. Mohli jsme být rádi, že to po první části bylo jen 1:0. Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli, stále to ale nebylo ono. A po naší chybě jsme pak dostali druhou branku. Do konce druhé části se nám ale povedlo předvést pěknou kombinaci a snížit. Ve třetí třetině jsme chtěli zápas zlomit a na konci jsme zkusili i hru bez brankáře. Jana Fričová měla na hokejce vyrovnání, bohužel gól nedala. Musíme na zápas rychle zapomenout. Věříme, že příští zápas v Liberci dokážeme vyhrát.

Zdroj www.hokejkv.cz

 

----------------------------------------------------------------------------------

V sobotu 3. 9. odehrály Karlovarské Dračice své první utkání v této sezóně na ledě  HC Kobra Praha. V čase 6:35 Jana Fričová vstřelila první gól Dračic. Jana Pöpperlová si připsala asistenci. Soupeřky se ale rozhodně nevzdávaly a měly několik dobrých střídání. Další gól ale v první třetině nepadl. V druhé třetině domácí hráčky zlepšily svou hru a začaly více útočit. Dračice ale zabojovaly a odměna přišla v podobě druhé branky v čase 36:44, kdy zabodovala  Jana Pöpperlová. Ve třetí třetině se k úspěšným střelkyním hostujícího celku přidaly hráčky Šebíková Barbora, Fričová Jana, Zrnová Kateřina a Schildhabelová Eva. Dračice nedovolily domácím hráčkám vstřelení jediného gólu a odvážejí si tak vítězství 0 : 6.

 

Sestava HC Kobra Praha: Bulejčíková ( Buřičová ) – Horová, Janouchová, Sazamová, Tesařová – Benešová E., Benešová S., Bobková, Dědičová, Černá, Pokorná, Kocourková, Moulíková, Procházková, Václavíková.

 

Sestava HC Energie: Sýkorová - Schildhabelová, Zajacová, Wadowská, Mokrošová - Bauerová, Popperlová, Fričová J., Zrnová, Orlichová, Fričová, V., Kolitschová, Šebiková, Kuklová

 

Detail zápasu:  Třetiny: 0:1, 0:1, 0:4.
Branky a nahrávky: 7. Fričová J. (Popperlová), 37. Popperlová(Wadowská,Bauerová), 47. Šebíková(Kuklová), 55. Fričová J.(Popperlová,Mokrošová), 55. Zrnová(Fričová V.), 58. Schildhabelová.Vyloučení: 1:4 Střely na branku: 20:50 Průběh utkání: 0:6